Ako funguje platfroma Android TV?

Alternatíva ku klasickým televíznym programom a staniciam je čoraz prepracovanejšia. Android TV prináša pohodlné riešenie a ponúka prístup k videám, filmom seriálom na obľúbených streamovacích platformách. Navyše vďaka Android TV je možné sťahovať hry a aplikácie dostupné na internete priamo prostredníctvom televízora. Android TV je smart TV platforma od spoločnosti Google, ktorá používa operačný systém Android, známy najmä zo smartfónov. Ako Android TV funguje a čím všetkým disponuje?

Pre začiatok je potrebné si zaobstarať buď smart TV, ktorá už má aktivovanú Android TV alebo Android TV box, taktiež známy pod názvom multimediálne centrum. Druhá možnosť predstavuje lacnejší variant. Ďalej je potrebné mať už len správny kábel na pripojenie k internetu a televízoru.

Intuitívne ovládanie

Ako sa pohybovať v užívateľskom priestore? S Android TV je tu hneď niekoľko možností. Tou najbežnejšou je diaľkový ovládač, ktorý je väčšinou súčasťou balenia ako smart TV, tak aj multimediálneho centra. Ak vám ovládač pripadá nepohodlný, tak je možné nainštalovať aplikáciu umožňujúcu ovládať Android TV prostredníctvom smartfónu. Ďalšou možnosťou je napríklad hlasové ovládanie dostupné u niektorých typov herných televíznych konzol podporujúcich Android TV.

Neobmedzené možnosti

Čo všetko Android TV ponúka užívateľovi? Google Play obchod je plný rôznych aplikácií hier, vďaka Android TV sa bežný televízor alebo smart TV stáva aj hernou konzolou. Hry je možné hrať pomocou Bluetooth joysticku. Niektoré televízne konzoly zamerané viac na hry dokonca prichádzajú aj so svojimi vlastnými prepracovanejšími joystickmi. Navyše Android TV umožňuje inštaláciu aplikácií nachádzajúcich sa aj mimo oficiálny Google Play obchod, čím otvára veľké množstvo možností, ako sa zabaviť a nelimituje užívateľa len na Google Play. V neposlednom rade pre fanúšikov retro konzol a hier môže Android TV fungovať aj ako emulátor klasických nintendo hier. Najnovšia verzia Android TV obsahuje aj softvér Google Assistant, ktorý pomocou hlasového ovládania dokáže kontrolovať ostatné smart domáce zariadenia, odpovedať na otázky či vyhľadávať správy z domova alebo zo sveta. Výhodou je, že Google Assistant nebeží non-stop, ale je nutné ho zapnúť priamo v Android TV, takže sa nemusíte báť o svoje súkromie.

android tv

Líbí se vám tento článek?

Podobné články