Aké vlastnosti by mali mať kvalitné herné telefóny?

Smartphone, mobilný telefón, či jednoducho telefón. Presne takto nazývame spoločníka, ktorý nás spája s rodinou či priateľmi, pripomína dôležité stretnutia, pravidelne nás ráno budí, ale je aj spoločníkom skracujúcim chvíle čakania. Nejde len o surfovanie na internete či prezeranie sociálnych sietí. Čas na zástavke alebo v čakárni u lekára si čoraz častejšie krátime hraním hier. Na občasné hranie maximálne postačí klasický mobilný telefón, ale čo s ľuďmi, ktorí milujú hry na mobile a je to ich koníček? Takýmto hráčom sú určené profesionálne herné telefóny. Ako ich od seba odlíšiť? To vám prezradíme v tomto článku.

Displej a rozlíšenie herného mobilu

Základom každého herného mobilu je extrémne kvalitný obraz, ktorý sa v porovnaní s klasickými telefónmi zobrazuje na širšom displeji. Takýto displej je charakteristický vyššou obnovovacou frekvenciou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 60 do 120 Hz. Veľkosť obrazovky môže byť rôzna, zväčša však od 5,7" až do 6,65". Čo sa týka samotného rozlíšenia obrazovky, väčšina vlajkových lodí sa prikláňa k 1080×2340 px a pomeru 19,5:9. Na takejto obrazovke zaručene nikdy nič neprehliadnete.

S veľkým rozlíšením displeja vám už neunikne žiaden detail

Výkon a pamäť

Pre poriadnu hernú mašinu je potrebný silný procesor, doplnený o výkonný grafický čip, dostatok operačnej pamäte a veľká interná pamäť, aby sme na aplikácie mali dostatok miesta. Herné telefóny, ktoré sú na trhu považované za absolútne špičky, majú najčastejšie osadený 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 855+, obvykle doplnený grafickým čipom Adreno 640. Operačné pamäte bývajú vo variantoch 8/12 GB, a čo sa týka interného úložiska, existujú varianty až s 512 GB. Aby všetko fungovalo ako má a nedochádzalo k strate výkonu, je potrebné spoľahlivé chladenie, ktoré by malo byť u herného telefónu samozrejmosťou.

Herný smartphone by mal spĺňať niekoľko vyššie uvedených parametrov

Zvuk a nabíjanie

Každý hráč nám dá za pravdu, že hra bez kvalitného zvuku stojí za nič. Netýka sa to len hier na počítač či konzolu, ale aj na mobil. Základom kvalitného stereofónneho zvuku je jeho bezproblémové šírenie. To znamená mať rozložené reproduktory tak, aby pri hre nedochádzalo k ich zakrývaniu, a tým k tlmeniu zvuku. Pokiaľ si chcete hru užiť aj v rušnom prostredí, nebojte sa siahnuť po herných slúchadlách prispôsobených vám, hráčom. Zaručene sa postarajú o ničím nerušený pôžitok.

Obrovská kapacita batérie je základom pre nerušené hranie. Či už sa jedná o stratégie, alebo napínavé preteky.

Okrem pútavého a výrazného dizajnu je dôležité dať do popredia aj veľkosť smartphonu. Väčšinou bývajú väčších rozmerov ako tradičné mobilné telefóny, čo umožňuje vloženie batérií s väčšou kapacitou. Kapacita batérií sa pohybuje v rozmedzí od 4000 do 6000 mAh. Väčšina herných mobilných telefónov je vybavená funkciou rýchleho nabíjania, čo umožňuje expresné vrátenie sa do imaginárneho prostredia. Šikovné umiestnenie konektorov na nabíjanie umožňuje užívať si hru aj počas samotného procesu nabíjania. 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články