Aké sú výhody Ultra HD televízoru

Ultra HD (alebo 4K) je pojem, ktorý sa u televízorov skloňuje veľmi často. Horúca novinka v podobe extrémneho rozlíšenia si získala veľa pozornosti už v roku 2014. Je televízor s extrémnym rozlíšením skutočne lepší ako zavedené Full HD?

"Štyrikrát viac detailov - to už je rozdiel!"

Profesor OKAY

Ak ste sa niekedy naživo stretli s Ultra HD televízorom, napríklad na našich predajniach, iste vás nemusíme dlho presviedčať. Zatiaľ čo na zavedenom, ale už priemernom Full HD rozlíšení už nie je možné rozoznať najjemnejšie detaily, Ultra HD rozlíšenie displeja vám už zobrazí jednotlivé stebielko trávy s maximálnou jemnosťou. Tiež 3D zobrazenie a podanie farieb je na veľmi vysokom rozlíšení prirodzenejšie a realistickejšie.

Obrovskou výhodou Ultra HD televízorov je aj ich výkon. Procesor v televízore musí utiahnuť špičkový obraz, takže musí mať veľké rezervy. Prehliadanie internetu a využívanie aplikácií bude na Ultra HD TV rýchlejšie a pohodlnejšie ako na iných televízoroch. Ultra HD TV je skrátka budúcnosť a smer, kadiaľ sa vývoj bude uberať. Už teraz sú všetky videozáznamy prispôsobované práve 4K rozlíšeniu. A investovať do budúcnosti sa oplatí.

Ultra HD televízory prinášajú

 

1.  Oveľa detailnejší obraz

2.  Vernejšie 3D zobrazenie

3.  Realistickejšie farby​

4.  Plynulejšie pohyby (vďaka výkonným procesorom)​

5.  Prevádzanie bežného obrazu do Ultra HD

 

Videopředstavenie Ultra HD televízoru LG

Zdroj: LG

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články