7 tipov ako vybrať telefón pre seniorovTEST

Aký je najlepší telefón pre seniorov?

S pokrokom v technológii je na trhu množstvo rôznorodých produktov. Znamená to, že máte k dispozícii výrobky vhodné pre rôzne typy ľudí. Napríklad mladší ľudia uprednostňujú telefón s vysoko megapixelovým fotoaparátom, vysokokvalitným zvukom a širokým výberom aplikácií.

Telefón pre seniorov
Telefón pre seniorov

Seniori uprednostňujú telefóny, ktoré sa veľmi ľahko používajú a ponúkajú jednoduché prehliadanie. Tieto telefóny majú väčšie displeje, väčšiu číselnú klávesnicu, tlačidlo SOS v prípade núdzových situácií a aplikácie na lekárske upozornenia, ktoré vám pomôžu okamžite privolať pomoc. Existujú spoločnosti, ktoré venovali čas a peniaze vytváraniu mobilných telefónov práve pre seniorov. Takéto mobilné telefóny poskytujú riešenie pre starších ľudí.

Pri výbere je potrebné zvážiť viac faktorov. Niekoľko z nich vám popíšeme. Určite vám pomôžu pri výbere toho správneho telefónu.

7 vlastností, aké by mal mať mobilný telefón pre seniorov

Odolná konštrukcia

Niektoré mobilné telefóny pre seniorov lepšie odolávajú nárazom a poškodeniu ako iné. Vzhľadom k ich uzavretému dizajnu, skladacie telefóny ponúkajú dobrú ochranu obrazovky. Mnohé telefóny sú vyrobené zo skla, preto sa môžu ľahko poškodiť pri páde. Investovanie do dobrého ochranného obalu môže minimalizovať riziko poškodenia mobilného telefónu.

Mobilný telefón pre seniorov

Veľký a jasný displej

Väčšie obrazovky sú lepšie pre oči a umožňujú vám vidieť všetko, čo je dôležité. Na druhej strane sa väčšie zariadenia ťažšie zmestia do vrecka. Berte tiež na vedomie kvalitu farieb obrazovky telefónu (OLED obrazovky zobrazujú farby lepšie ako LCD obrazovky).

 

Kvalitné reproduktory

Chcete jasne počuť, čo vám volajúci hovoria, bez toho, aby vás rozptyľoval okolitý hluk pozadia? Potom si pozorne vyberte aj zabudované reproduktory, ktoré vám zaručia príjemné a zreteľné telefonovanie.

 

Schopnosť hlasového príkazu

Niektoré telefóny vám umožňujú používať ovládanie hlasom na uskutočňovanie činností, ako sú napríklad volania, odosielanie správ, či kontrola hlasovej pošty. Pre starších ľudí to môže byť obrovská pomoc.

 

Batéria s dlhou životnosťou

Určite nechcete mať obavy, že sa vám telefón vybije, keď ste niekde vonku alebo sa niekam chystáte. Mnohé telefóny pre seniorov vydržia celý deň na jedno nabitie, samozrejme záleží od toho, ako často ich používate. Vezmite teda na vedomie výdrž batérie akéhokoľvek modelu, nad ktorým uvažujete.

 

Kapacita pamäte

Ak ukladáte alebo sťahujete veľké množstvo fotografií a videí, hľadajte telefón s veľkou kapacitou úložného priestoru. Veľa telefónov ponúka možnosť rozšírenia veľkosti pamäte vďaka microSD slotu.

Tlačidlový telefón

Veľké tlačidlá

Telefón by mal mať veľké tlačidlá, ktoré sa ľahko stláčajú a zároveň zreteľne vidíte, čo stláčate.

Okrem toho by mal ponúkať ďalšie funkcie, ktoré sú užitočné pre seniorov, ako napríklad SOS tlačidlo na zadnej strane. Tlačidlo je možné naprogramovať tak, aby sa skontaktovalo s najčastejšími osobami v kontaktoch alebo zavolá prvú pomoc v krízovej situácii.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články