6 technológií dokonalej chladničky

Technológie. Uľahčujú nám život vo všetkých oblastiach, vyvíjajú sa míľovými krokmi dopredu rok od roku. Pozrime sa, aké technologické pokroky zasiahli chladničky.

MultiAirflow systém

Jedná sa o systém, ktorý slúži na udržanie konštantnej teploty vo všetkých úrovniach chladničky, teda na najnižšej poličke chladničky bude rovnaká teplota ako na najvyššej. Využíva sa na to cirkulácia vzduchu, ktorú zabezpečujú ventilátory vnútri chladničky a rovnomerne rozdeľujú chlad po celej chladničke. Potraviny sa rýchlejšie ochladia a lepšie sa uchová čerstvosť a kvalita potravín. Aj pri častom otváraní dverí chladničky sa vďaka systému MultiAirflow chlad rovnomerne rozdelí po celom priestore chladničky a dosiahne sa požadovaná teplota, takže potraviny netrpia častými výkyvmi teplôt.

Technológia Multi Airflow zabezpečuje rovnomerné prúdenie studeného vzduchu vo vnútri chladničky

Nulová zóna

Zóna niekedy označovaná aj ako BioFresh či Fresh Zone je oddelená chladiaca priehradka v chladničke, v ktorej môžete znížiť teplotu až na 0 °C a vlhkosť nastaviť až na 90 % . Túto funkciu chladničky využijete pri skladovaní ovocia, zeleniny, syrov alebo mäsa, pretože pri týchto nastaveniach sa minimalizuje rozmnoženie nežiaducich mikroorganizmov a potraviny teda ostávajú dlhšie čerstvé.

Nulová zóna predlžuje trvanlivosť ovocia, zeleniny, mäsa či syrov

Metal Cooling

Pasívna funkcia chladničky - steny chladničky sú obložené nerezovým materiálom, ktorý lepšie drží chlad a rovnomernejšie ho rozdeľuje, preto ani časté otváranie dverí nebude problém.

Door in door

Je to dvojitý spôsob otvárania chladničky, respektíve chladnička má dvoje dverí. Táto technológia je častá najmä u amerických chladničiek. Prvé dvere majú priečinky pre najviac používané potraviny, ktoré často z chladničky vyberáme. Zvyšok chladničky je uzavretý za druhými dverami a teda potraviny uskladnené za druhými dverami ostávajú konštantne chladné, čím sa predlžuje čerstvosť a kvalita, ale aj energetické nároky na chladenie, pretože nemusíme otvárať celú chladničku ak potrebujeme napríklad len mlieko, ktoré môžeme umiestniť do prvých dverí. Posledná generácia Door in door systému ide ešte ďalej - aby ste zistili, čo je v chladničke uskladnené, nemusíte otvárať už ani prvé dvere. Stačí dvakrát poklepať na dvere a zobrazí sa vám obsah chladničky. To je možné vďaka špeciálnemu sklu, ktoré je normálne nepriehľadné, ale keď naňho poklepete, čierna farba zmizne a stane sa priehľadným.

Funkcia Door in door je bežná najmä u amerických chladničiek

Door cooling

Ďalšia z nových funkcií chladničiek, ktorej princíp je jednoduchý. Chlad sa do chladničky neprivádza len zo stien chladničky, ale kvôli rovnomernému chladeniu celej plochy chladničky je chlad privádzaný do priestoru chladničky aj z dverí.

Blue light

V preklade modré svetlo je technológia, ktorá udržiava ovocie a zeleninu dlhšie čerstvé a napomáha ich dozretiu vďaka napodobeniu prirodzeného svetla. Táto funkcia chladničky navyše zabraňuje tvoreniu niektorých druhov baktérií.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články