5 tipov, ako sa starať o tablet

1 Dostatok energie je základ

Aby si tvoj tablet udržal výkon, potrebuje energiu. Väčšina tabletov vydrží v prevádzke niekoľko hodín, ale potom sa mu vybije batéria. Úplné vybitie batérie ale nie je pre dnešné elektroniku výhodné. Doba, kedy sme nechávali mobily úplne vybiť a nabíjali ich do plna, aby sa neničila batérie, je preč. Dnešné batérie naopak zle znášajú menej ako 20 % energie. Preto tabliet pravidelne nabíjajte.

2 Ochraňuj tablet pred nárazmi

Poznáš ten pocit, keď ti vypadne tabliet z ruky a tie sa len bezmocne pozeráš, ako sa rúti k zemi? V hlave ti medzi tým blikne jediná myšlienka: "Preboha, nech to prežije displej ...". Dosť! Tomu všetkému sa dá ľahko zabrániť. Na všetky druhy tabletov sa predávajú puzdra, ktorá ho ochráni pred nárazmi. Nabudúce, až tí tabliet vypadne z ruky, už budeš môcť byť pokojnejší. Pamätaj, puzdro môže tablet zachrániť pred zničením pádom.

3 Nie každá ceruzka je vhodná na displej

Patríš medzi ľudí, ktorí radi ovládajú dotyková zariadenie stylusom (elektronickou ceruzkou)? Potom si určite vyberaj stylus podľa toho, ktorý odporúča výrobca tvojho tabletu. Niektoré displeje môžu byť totiž citlivejší a použitím nesprávneho stylusu by sa mohly rýchlejšie opotrebovať..

 

 

4 Čistota je základ dlhej životnosti

Tablet je veľmi náchylný na nečistoty. Naviac sa kvôli elektrickému napätiu na jeho povrchu usádza prach. Okrem prachu sa snaž tablet chrániť aj pred ďalšími nečistotami, ako je jedlo, pitie a špinavé ruky. Aj keď sa to nezdá, špinavé ruky môžu nielen poškodiť displej tabletu, ale tiež sa na ňom môžu usadzovať baktérie. Preto udržuj svoj tablet čistý.

5 Pravidelná údržba by mala byť samozrejmosť

Nezabúdaj na to, že dotykový displej potrebuje k správnemu fungovaniu čisté prostredie. Pravidelne ho preto čistí. Na čistenie displeja používaj len odporúčané prostriedky, ktoré ho nezničia. S čistým displejom sa ti bude lepšie pracovať a tablet ti vydrží dlhšie.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články