5 tipov ako sa starať o tablet

Dostatok energie je základ

Aby si tablet udržal výkon, potrebuje energiu. Väčšina tabletov vydrží v prevádzke niekoľko hodín, ale potom sa im vybije batéria. Úplné vybitie batérie ale nie je pre dnešnú elektroniku výhodné. Doba, kedy sme nechávali mobily úplne vybiť a nabíjali ich do plna, aby sa neničila batéria, je preč. Dnešné batérie naopak zle znášajú menej ako 20 % energie. Preto tablet pravidelne nabíjajte.

Ochraňujte tablet pred nárazmi

Poznáte ten pocit, keď vám vypadne tablet z ruky a vy sa len bezmocne pozeráte, ako padá na zem? V hlave vám medzitým blikne jediná myšlienka: "Preboha, nech to prežije displej ...". Dosť! Tomu všetkému sa dá ľahko zabrániť. Na všetky druhy tabletov sa predávajú puzdrá, ktoré ho ochránia pred nárazmi. Nabudúce, keď vám tablet vypadne z ruky, už budete pokojnejší. Zapamätajte si, puzdro môže tablet zachrániť pred zničením pri páde.

Nie každé pero je vhodné na displej

Patríte medzi ľudí, ktorí radi ovládajú dotykové zariadenie stylusom (dotykovým perom)? Potom si určite vyberajte stylus podľa toho, ako odporúča výrobca tabletu. Niektoré displeje môžu byť totiž citlivejšie a použitím nesprávneho stylusu by sa mohli rýchlejšie opotrebovať.

Čistota je základ dlhej životnosti

Tablet je veľmi náchylný na nečistoty. Naviac sa kvôli elektrickému napätiu na jeho povrchu usádza prach. Okrem prachu sa snažte tablet chrániť aj pred ďalšími nečistotami, ako je jedlo, pitie a špinavé ruky. Aj keď sa to nezdá, špinavé ruky môžu nielen poškodiť displej tabletu, ale tiež sa na ňom môžu usadzovať baktérie. Preto udržujte svoj tablet čistý.

Pravidelná údržba by mala byť samozrejmosť

Nezabúdajte na to, že dotykový displej potrebuje čisté prostredie, aby správne fungoval. Pravidelne ho preto čistite. Na čistenie displeja používajte len odporúčané prostriedky, ktoré ho nezničia. S čistým displejom sa vám bude lepšie pracovať a tablet vám vydrží dlhšie.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články