5 dôvodov, prečo kúpiť školákovi tablet

Všade na internete nájdete množstvo diskusií, v ktorých sa rieši jedna jediná otázka - sú tablety vhodné pre deti školského veku? 

"Tablet je dobrý pomocník, ale zlý pán. Je dôležité dohliadať na dieťa, na čo tablet skutočne používa."

1. Tablet zjednoduší výučbu cudzích jazykov

Ak moderná technológia niečo uľahčuje, tak je to výučba cudzích jazykov. Už niekoľkokrát bolo dokázané, že sa deti učia najlepšie, keď nevedia, že ide o učenie. Preto vám väčšina ľudí ovládajúcich anglický jazyk potvrdí, že sa angličtinu naučili predovšetkým vďaka moderným technológiám - počítačovým hrám a seriálom. Už len z tohto dôvodu stojí za to zaobstarať si tablet.

"Mnoho ľudí tvrdí, že sa po anglicky nenaučili v škole, ale z kníh, seriálov a hier."


2. Hry zlepšujú postreh a kreativitu

Hlavnou výhodou hier je neustála motivácia a súťaživosť. Hry vás dokážu vtiahnuť do úplne iného sveta. Obzvlášť deti tak rozširujú svoju fantáziu a kreativitu. Správne zvolená hra vie deti naučiť nielen faktické informácie, ale rovnako ich vedie k samostatnému rozhodovaniu. A špeciálnych výučbových hier môžete do tabletu stiahnuť nespočetne veľa.

"Nechápem paniku a strach z počítačových hier. Ako malý som sa hrával na tyranosaura a nikoho som ešte nezjedol."

3. Škola hrou zlepšuje študijné výsledky

Už Ján Ámos Komenský tvrdil, že deti musí škola baviť a byť pre ne hrou. Keď deti nevedia, že sa učia, naučia sa toho niekoľkonásobne viac. Vďaka tabletom majú deti prístup k nespočetnému množstvu videí, veselým článkom a ďalšiemu hravému obsahu. Ten zaručí, že budú učenie brať ako zábavu. 

"Ak vás niečo skutočne baví, je logické, že to robíte čo najpoctivejšie a s láskou. Vďaka tomu potom máte aj lepšie výsledky, ako keď to robíte len z donútenia."

4. Tablet naučí dieťa zaobchádzať s informáciami

Vďaka detskému tabletu majú žiaci takpovediac nepretržitý prístup k internetu, a tým aj k nekonečnému množstvu informácií. Ak však nevedia informácie vyhľadať, vyhodnotiť a následne použiť, nedokážu naplniť potenciál tabletov vo výučbe. Deti, žiaci a študenti sa tak s tabletmi učia, ako s informáciami zaobchádzať a ako ich čo najefektívnejšie využívať. 

"Dnes sú informácie všade okolo nás. Málokto ich však dokáže efektívne využiť. Kto sa to naučil, patrí medzi najúspešnejších!"

5. Tablety pri výučbe šetria peniaze

Tablety sú stále prístupnejšie a ich kúpa už neznamená dieru do rodinného rozpočtu. V tabletoch sa skrýva obrovský potenciál. V blízkej budúcnosti môžu nahradiť všetky pomôcky používané v škole a na ich prenášanie netreba kupovať ani školské tašky. Ak navyše vyberiete vhodný tablet, môže vášmu dieťaťu vydržať niekoľko rokov a dokonca by mu mohol stačiť i jeden na celú školskú dochádzku.

Mohlo by vás zaujímať


Jak vybrat tablet

Ako vybrať tablet

Tablety sú zrejme najpopulárnejšie zariadenia súčasnosti. Poďme si povedať, ako ich správne vybrať.

Prečítať viac >>

Jak funguje dotykový displej

Ako funguje dotykový displej

Dotyková technológia nám každý deň uľahčuje život. Pojďme sa teda pozrieť, ako vlastne funguje.

Prečítať viac >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články