3 tipy ako vybrať sedaciu súpravu

Sedacia súprava je neoddeliteľnou súčasťou každej obývačky. Pozrime sa spoločne, ako nechybovat pri jej výbere. Pripravili sme 3 základné tipy pre správny výber sedačky.

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť si novú sedačku, by ste si mali odpovedať na nasledujúce tri otázky.

1. Pre koľko osôb?

Jedným zo základných parametrov pri výbere sedacej súpravy je počet osôb, ktoré ju budú využívať. Ak domácnosť tvorí početnejšia rodina, je vhodné siahnuť po rohových sedačkách či rozmerných sedacích súpravách v tvare U. Pri menšom počte osôb v domácnosti postačí dvojsedačka alebo trojsedačka doplnená taburetkou.

Ak vás často navštevujú známi a priatelia, budete potrebovať ešte niečo viac. Vyberte si sedaciu súpravu 3+2+1, ktorá, ako už z názvu vyplýva vám ponúkne trojsedačku, dvojsedačku a kreslo. Ak máte menej miesta, tak svoj účel splní sedacia súprava 3+1+1, ktorá má pohovku pre troch a dve samostané kreslá. Takéto sedacie zostavy predstavujú skvelý spôsob, ako získať veľa miesta na usadenie návštevy a súčasne získate flexibilitu, keďže jednotlivé časti sedacieho nábytku môžete presúvať podľa potreby.

Okrem počtu osôb je dôležitým faktorom tiež voľný priestor. V prípade, že je miestnosť menších rozmerov, je vhodné zakúpiť sedačku do L alebo sedačku v tvare U, ktoré využívaný priestor efektívne využívajú.

Sedačka v tvare U v interiéri

Sedačka do U je ideálnym riešením pre početnú rodinu, ale zároveň skvele využije priestor v miestnosti. Na obrázku je sedacia súprava do U Stockholm-HENRY STYLE

2. Aké materiály?

Rám z masívu alebo kovu zaručuje vysokú životnosť a funkčnosť. Ak sa ale zameriavate skôr na cenu, skvele vám poslúži rám z drevotriesky. Tá sa vyznačuje stálymi mechanickými vlastnosťami a cena sedačky je oproti masívu či kovu nižšia.

Okrem rámu je každý jednotlivý kus sedačky tvorený tiež výplňou, ktorá určuje, ako veľkú mieru celkového pohodlia pocítite, keď si sadnete. Medzi tie najkomfortnejšie výplne patrí polyuretánová pena, ktorá disponuje vysokou pamäťou materiálu a ľahko sa vracia do pôvodného tvaru. Teplá výplň sa zase skvele hodí predovšetkým pre menej frekventované kreslá a taburety, ktoré nebudú trpieť opotrebovaním.

Jedno odporúčanie navyše: tvrdšie sedačky vám pomôžu zachovať správne držanie tela a aj pri dlhšom sedení sa vyhnete bolesti chrbta.

3. Zladené farby sú cestou k harmonickému domovu

Posledným z rozhodujúcich parametrov, na ktoré sa odporúčame zamerať, je celkový dizajn ─ farebná zladenosť a tvar sedačky Farebná a výrazná sedacia súprava môže skvele oživiť striedmo zariadenú obývačku. Ak ste sa však nechali farbami uniesť pri maľovaní alebo pri výbere ostatného nábytku, skvele vám poslúži sedacia súprava neutrálnejšej farby s doplnkami vo farbách stien alebo ostatného nábytku.

Farebne zladený interiér obývačky

Ak máte v obývačke výraznú farbu steny, vyberte si radšej farebne neutrálnu sedačku. Na obrázku rohová sedačka Deluxe

A rada na záver: Nakupujte tam, kde si môžete nábytok vybrať z pohodlia domova v e-shope a súčasne si ho "ohmatať" na predajni. Okay.sk ponúka oboje.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články